Tarih Alanı
Künye

Vanlı gençler haftasonu sosyal medyadan sosyal meydana indi

Vanlı gençler haftasonu sosyal medyadan sosyal meydana indi
Eklenme Tarihi : 14/Mayıs/2019, 15:00
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Sosyal Medyadan Sosyal Meydana projesi kapsamında Van’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda çeşitli etkinlikler düzenlendi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde çeşitli faaliyetlerle yapılan "Sosyal Medyadan Sosyal Meydana Projesi" kapsamında Van’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İpekyolu, Süphan, Gevaş, Edremit, Erciş, Gürpınar, Çaldıran ve Tuşba gençlik merkezlerince yürütülen "Sosyal Medyadan Sosyal Meydana" projesi kapsamında, İskele 15 Temmuz Şehitler Parkı, Kurtuluş Parkı, Edremit Su Sporları Merkezi ile Gevaş, Çaldıran, Gürpınar ve Erciş Gençlik Merkezlerinde toplamda 529 genç; spor, güzel sanatlar, yüz boyama, müzik, ebru, hat sanatı, zeka oyunları, futbol turnuvaları ve sazlı sözlü halaylar gibi birçok farklı sosyal etkinliklere katıldılar.


İskele 15 Temmuz Şehitler Parkında İpekyolu Gençlik Merkezinin organizasyonluğunda düzenlenen programlar ile gençlerle bir araya gelen Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Sunullah Ercek proje kapsamında gençlerle bir araya geldiklerini, projenin 81 ilde eş zamanlı olarak hayata geçtiğini söyledi.


"Amacımız sosyal medyaya bağımlı olmuş ya da bir şekilde sosyal medya kullanan gençlerimizi asıl sosyalleşecek alanlara taşımak. Onları biraz telefon, tablet, sanal alem ve internetten uzaklaştırıp böyle gerçekten sıcak, samimi bir arkadaşlık ortamı kuracak ortama taşımak. Ülkemiz geneli 300'e yakın gençlik merkezimiz bu amaçla, gençlerin kendilerini kültürel, sanatsal birçok alanda yetiştirmeleri için kuruldu. Bu anlamda hizmet veriyoruz. Bugün işte çocuklar bir araya gelip eğleniyorlar tanışıp arkadaşlık kuruyorlar."


Anne babalara tavsiyede bulunan Ercek, "Ebeveynler kendilerinin gömülmüş olduğu sosyal medya dünyasına çocukları da gömmesinler. Çocuklar gerçekten samimi sıcak arkadaşlıklar edinsinler." diye konuştu.


Sosyal Medyadan Sosyal Meydana projesi kapsamında, Tuşba Gençlik Merkezinin iftar sonrası, Kurtuluş Parkında organize ettiği Semaver Çayı, Gençlerle Hasbihal, Sazlı Sözlü Müzik Dinletisi ve Futbol turnuvası programında gençlerin isteklerini kırmayarak kaleye geçip gençlerle futbol oynayan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise futbol turnuvası sonrası yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;


Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün "Sosyal Medyadan Sosyal Meydanlara" projesi kapsamında etkinlikler düzenlediklerini belirterek, "İpekyolu, Tuşba, Gevaş, Gürpınar, Erciş, Süphan, Edremit ve Çaldıran gençlik merkezlerimizden gençlerimiz ile birlikte sosyal medyalarda değil, sosyal meydanlarda sloganı ile birçok farklı etkinliklerimizle bu projede yer almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bugün İskele 15 Temmuz Parkında İpekyolu Gençlik Merkezimiz, Edremit Su sporları Merkezimizde Edremit Gençlik Merkezimiz ve iftar sonrası ise Kurtuluş Parkında gençlik liderleri ve gönüllü gençlerimizin 'bu projede bizde varız' diyerek farkındalık oluşturmak için düzenledikleri birçok çeşitli etkinliklerde, günümüzün çoğunu bilinçsiz bir şekilde sosyal medya, internet ve sanal ortamda geçirdiğimizi ve bu boşa geçirilen zamanımızı ise yapılan sosyal etkinliklerle dolu dolu geçirerek herkesin sosyal medyadan uzaklaşıp, gençlik merkezlerimiz ve


spor tesislerimizde istedikleri branşlardaki etkinliğe katılabileceklerini bu proje ile bir kez daha göstermiş olduk. Projemizde; telefona, internete, ve televizyona bağımlı olan gençlerimizi sosyal medyadan uzaklaştırıp sosyal meydanda bir araya getirmek istedik.


Şuan ise Kurtuluş Parkında gecenin saat 23:14’ü ve bizler hala gençlerimiz ile sazlı sözlü müzik dinletisi, semaver çayı, hasbihal ve futbol turnuvası gibi etkinlikler ile Sosyal Medyadan çıkıp Sosyal Meydana diyerek an itibari ile yine meydanlardayız. Yapmış olduğumuz etkinliklerde, gençlerimizi bir araya getirdik ve kaynaştırdık. Amacımız bu tür etkinlikleri artırarak gençlerimizi sosyal medyadan uzaklaştırmak. İlimiz ve ilçelerimizde bu projemize yoğun katılım sağlayan tüm gençlerimize teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
KÜLTÜR HABER
Yukarı Geri Van Haber 65| Van Haberleri|Van Haber|

Van gumus dunyasi


Turkmenoglu


YTY BETON

Gündem

Tümü

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay
  • Bugün vanhaber65.com
Van'da bir mahalle daha karantinaya alındı07/Nisan/2020