Tarih Alanı
Künye

Erbil'de silahlı saldırı! Türk diplomat şehit oldu

Erbil'de silahlı saldırı! Türk diplomat şehit oldu
Eklenme Tarihi : 17/Temmuz/2019, 17:24
Irak'ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir kişi şehit oldu. Güvenlik güçleri, restoran önünde önlem aldı.


Erbil Emniyet Müdürü Abdulhalik Talat, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını, daha sonra detaylı açıklamanın yapılacağını söyledi.


Kaçan saldırgan veya saldırganların yakalanması için Erbil'den diğer kentlere giden tüm yolların trafiğe kapatıldığı belirtildi.  

 

       
           
 

              Dışişleri Bakanlığından saldırıya ilişkin ilk açıklama


Dışişleri Bakanlığından bugün öğleden sonra Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir görevlinin bina dışında bulunduğu bir sırada uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit olduğu bildirildi.


Bakanlığın açıklamasında ayrıca, saldırının faillerinin süratle bulunması için Irak makamları ve yetkililer nezdinde girişimlerin sürdürüldüğü aktarıldı.
       

               Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erbil'deki menfur saldırıyı kınıyorum


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erbil'de konsolosluk çalışanlarımıza yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınıyorum." ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan Erbil'de Türk diplomatın şehit edilmesine ilişkin şunları kaydetti;


"Erbil’de konsolosluk çalışanlarımıza yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınıyorum. Saldırıda şehit olan çalışanımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Saldırının faillerinin süratle bulunmaları için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir."

 

 

            "Bu hain saldırıya gereken cevap en en kısa sürede verilecektir"


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan Türk diplomatın şehit edildiği saldırıya gereken cevabın en kısa sürede verileceğini bildirdi.

Şentop, Twitter hesabından Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğundaki görevlinin şehit edilmesiyle ilgili paylaşımda bulundu.

Irak'ın Erbil kentinde düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan Türk diplomatın savunmasız bir haldeyken şehit edildiğini öğrendiğini belirten Şentop, "Bu hain saldırıya gereken cevap en kısa sürede verilecektir. Milletimizin başı sağ olsun." dedi.

 

          Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erbil'deki saldırıya ilişkin açıklama
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erbil’de konsolosluk çalışanlarımıza yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınıyorum. Saldırıda şehit olan çalışanımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Saldırının faillerinin süratle bulunmaları için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir" açıklaması yaptı.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Güncel
Yukarı Geri Van Haber 65| Van Haberleri|Van Haber|

Van gumus dunyasi


Turkmenoglu


YTY BETON

Gündem

Tümü

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay

HAVA DURUMU