Tarih Alanı
Künye

Meslek liseleri VOGOP ile farklı bir ivme kazanacak

Meslek liseleri VOGOP ile farklı bir ivme kazanacak
Eklenme Tarihi : 23/Temmuz/2019, 17:12
AB Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Vocational Education Good Practices Platform (Mesleki Eğitimde İyi Uygulamalar Paylaşım Platformu-VOGOP) ile meslek liseleri farklı bir ivme kazanacak.


AB Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Van İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından hazırlanan, İtalya, Romanya ve Slovenya'daki yabancı ortakların katkılarıyla zenginleşen  bir Stratejik Hareketlilikler projesi olan Peacewith ICT (Teknoloji ile Barış) çalışmasının bir parçası olan VoGoP Platformu ile öğretmen ve öğrenciler farklı imkanlara kavuşuyor. 


Söz konusu VoGoP - VocationalEducationGoodPractices Platform (Mesleki Eğitimde İyi Uygulamalar Paylaşım Platformu) ile hem Türkiye'deki hem de Avrupa genelindeki Tüm Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilere yepyeni, taptaze, ücretsiz bir iyi uygulamalar paylaşımı platformu sunuyor.


VoGoP tüm öğretmen ve öğrencilerin bilgilerini diğer öğretmen ve öğrencilerle paylaşmalarını mümkün kılan bir platformdur. Bu platform sayesinde öğretmen ve öğrenciler sisteme kayıtlı diğer öğretmen ve öğrencileri takip edebilecektir. VoGop platformu sadece bir bilgi paylaşım sitesi değildir, ayrıca Facebook yadaPinterest gibi sosyal platformdur. Bu platformda öğrenciler kendi hızlarında öğrenirken ayrıca güzel ve iyi vakit geçireceklerdir. Öğrenciler daha önce hiç görmedikleri öğretmen ve diğer öğrencilerden birşeyler öğreneceklerdir.  Bu açıdan, VoGoP kırsal alanda olmanın yada okula devam etmemenin dezavantajlarını yok etmektedir. Bu platform sayesinde, sınırlar artık öğrenciler ve öğretmenler için önemli olmaktan çıkmaktadır.


Avrupa çapında mesleki ve teknik eğitimdeki tüm öğretmen ve öğrenciler VoGoP platform üzerinden sisteme kayıtlı diğer öğretmen ve öğrencilerle ürünlerini video, resim ve yorum şeklinde paylaşabilecektir.  Bu paylaşımlar bir bilgisayar programı olabileceği gibi farklı alanlarla ilgili de olabilecektir. VoGoP platformu windows, android ve IOS tabanlı olacak ve hemen hemen herkese hitap edecektir.


VoGoP uygulaması sayesinde web, android ve IOS işletim sistemlerine uyumlu uygulamalar geliştirilecektir. Yine bu uygulama sayesinde öncelikle ortak ülkelerdeki melskei eğitimde yer alan öğrenciler daha sonrasında ise tüm dünyada mesleki eğitimde yer alan öğrenciler telefonlarına indirdikleri VoGoP uygulaması sayesinde görsel ve yazılımsal paylaşımlar yapabileceklerdir.


Projemize ortak ülkeler kendi uzmanlık alanlarına göre VoGoP platformuna katkı sağlamıştır. Her ortak kuruluş kendi bünyesine var olan bölümlere yada birimlere göre bu platformun zenginleşmesi için katkıda bulunacaklardır. Örneğin Mehmet Erdemoğlu Mesleki veTeknik Anadolu Lisesi kodlama kapasitesi doğrultusunda katkıda bulunurken,GrmNovomesto - centerbiotehnike in turizma ise genel olarak Turizm ve bio teknik bölümlerinde platforma katkıda bulunmuştur.


Uygulamamızda tüm ortak kuruluşların kendi lisanlarında destek olacağı için tüm ortak kuruluşlar kendi dillerinde çalışabilecekler! Türkiye'den ve ortak ülkelerden meslek liseleri ürettikleri ürünlerin programsal kodlarını yada video ve fotoğraf gibi dosyaları VoGoP platformu üzerinden paylaşacak ve  birbirleriyle haberleşebileceklerdir.


Mesleki eğitimde yer alan tüm öğretmen ve öğrenciler bu paylaşımları akıllı telefonlarına, bilgisayarlarına yada tabletlerine indirebileceklerdir . Ayrıca günlük yaptıkları tüm işlerini, kodlamalarını ve ürünlerini paylaşabileceklerdir. Bu kapsamda mesleki ve teknik eğitime yönelik yapılmış bir uygulama mevcut haliyle bulunmamaktadır. Bu boşluktan dolayı bu uygulama projeyeentellektüel çıktı olarak eklenmiştir.Tüm Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerin söz konusu platforma ulaşması için www.vogop.com adlı linki tıklamaları gerekmektedir.”

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
EĞİTİM
Yukarı Geri Van Haber 65| Van Haberleri|Van Haber|

Van gumus dunyasi


Turkmenoglu


YTY BETON

Gündem

Tümü

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay
  • Bugün vanhaber65.com

HAVA DURUMU