Tarih Alanı
Künye

Tuşba İskele sahil bandı projesine tekrar start verildi

Tuşba İskele sahil bandı projesine tekrar start verildi
Eklenme Tarihi : 10/Eylül/2019, 19:39
Van’a ve Tuşba’ya vizyon katacak olan İskele Sahil Rekreasyon 2. Etap yapım işinin tekrar startı verildi.


Tuşba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen, İskele Sahil Rekreasyon 2. Etap yapım işi, 18 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan; 7161 Sayılı Kanun’un Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 32.nci Maddesi ile 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununa eklenen Geçici 4.üncü maddesine göre; imalat girdilerinin fiyatlarında beklenmeyen artışların meydana gelmesi nedeniyle durdurulmuştu. ‘Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görüşü ve idarelerin onayına bağlı olarak fesih, tasfiye veya devir edebilir’ esası dayanak gösterilerek feshi gerçekleştirilen İskele Sahil Rekreasyon 2. Etap yapım işinin tekrar startı verildi.

 
MEGA PROJENİN STARTI VERİLDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ‘Cazibe Merkezleri Destekleme’ programı kapsamında finanse edilen proje, oluşan mücbir sebepler dolayısıyla ihalesi tekrar yapıldı. Yer teslimi de yapılan İskele Sahil Rekreasyon 2. Etabının startını, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, Tuşba Belediyesi Meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, yapı denetim heyeti, DAKA birim yetkilileri ile AK Parti Tuşba İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 
BAŞKAN AKMAN, ‘PROJENİN DİĞER ETAPLARININ YAPILMASI VANIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLACAK’

Alanda incelemelerde bulunan ve DAKA Genel Sekreteri Güray ve AK Parti İlçe Başkanı Günini ile birlikte fidan diken Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, projenin 2018 yılında ihalesinin yapıldığını hatırlatarak, “Van için önemi büyük olan projenin ihalesi yapıldıktan 10 ay sonra gelişen mücbir sebeplerden dolayı Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda proje durdurulmuştu. Yüklenici firmanın müracaatı üzerine 10 ay durdurulan proje ‘Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yaptığımız müracaat sonucu bakanlığın görüşü doğrultusunda idarelerin onayına bağlı olarak fesih, tasfiye veya devir işlemlerini başlattık. Akabinde yaptığımız yeni bir ihale ile işi alan ortak girişim olan firmalarımız 100 gün içinde bitirip bize teslim edecek. Sizlerin huzurunda DAKA Genel Sekreterimiz ve ekine firmalarımıza ve işi dakika dakika takip eden Park ve Bahçeler Müdürümüze ve çalışanlarına huzurunuzda teşekkür ederim” dedi.

 
‘GÜRAY, ‘DAKA OLARAK VAN’DA BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK’

DAKA olarak Van'da finansal destek sağladıkları birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren DAKA Genel Sekreteri İbrahim Güray, “Bugün yine burada Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında Tuşba Belediyesi tarafından yürütülen İskele Sahil Rekreasyon 2 Etabı’nın tekrar startını verdik. Allah hayırlı uğurlu etsin. İnşallah Kasım ayının sonuna doğru tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman beye ve ekibine ve projede emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 
GÜNİNİ, ‘TUŞBA BELEDİYESİ’NİN MEGA PROJELER HAZIRLAYAN BİR EKİBİ VAR’

Gerek AK Parti Tuşba İçe Başkanı gerekse önceki dönem belediye meclis üyesi olması münasebetiyle projenin hayata geçirilmesi adına sarf edilen gayret ve çabayı yakın takip edenlerden biri olduğunu anlatan AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, “Şuan Salih Başkanımız ile birlikte çalışan ve bu tür projeleri hazırlanarak Tuşba İlçemize kazandıran ciddi bir proje ekibinin olduğunu biliyorum. Bu ekibin projeyi bir an önce bitirerek halkın hizmetine sunmak için canla başla çalıştığını da biliyorum. Bu çabaların devamını diliyorum. Salih Başkanımıza, ekibine ve projede emeği geçen herkese teşekkür derim” şeklinde konuştu.

 
PROJE İLİN İSTİHDAM SORUNUNA KATKI SAĞLAYACAK

Yaklaşık 100 gün sonra tamamlanması planlanan İskele Sahil Rekreasyon 2. Etabında yapılacak olan oyun parkları, spor sahaları, dinlenme alanları, mesire yerleri, kafeterya ve restoranlar, çay bahçeleri, plaj, yürüyüş ve bisiklet parkurları ve butik iskele projeleri ilin istihdam sorununa da bölgesel düzeyde katkı sağlayacak.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
VAN HABER
Yukarı Geri Van Haber 65| Van Haberleri|Van Haber|

Van gumus dunyasi


Turkmenoglu


YTY BETON

Gündem

Tümü

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay

HAVA DURUMU