Tarih Alanı
Künye

B. Vanspor U-14 U-15 takımları

B. Vanspor U-14 U-15 takımları
Eklenme Tarihi : 02/Mayıs/2011, 17:00
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Türkiye Gençlik Geliştirme Ligi Doğu Anadolu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Türkiye Gençlik Geliştirme Ligi Doğu Anadolu Grubu’nda mücadele eden Belediye Vanspor U-14 ve U-15 takımları ligi grup şampiyonu olarak tamamladı.

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Türkiye Gençlik Geliştirme Ligi Doğu Anadolu Grubu’nda mücadele eden Belediye Vanspor U-14 ve U-15 takımları ligi grup şampiyonu olarak tamamladı. Belediye Vanspor U-14 ve U-15 takımları Mayıs ayı içerisinde Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasına katılacak.

 

Belediye Vanspor U-14 takımı oynadığı 24 maçta 2 beraberlik, 1 mağlubiyet ve 21 galibiyet ve 65 puan alarak önemli bir performansla ligi şampiyon olarak kapattı.  U-14 takımı sezon içerisinde oynadığı maçlarda 130 gol atıp, kalesinde 24 gol gördü.

 

Belediye Vanspor U-15 takımı ise 24 maçta 22 galibiyet, 2 mağlubiyet alarak toplam 66 puanla ligi şampiyon olarak kapattı. U-15 takımı sezon içerisinde oynadığı maçlarda 105 gol atıp, kalesinde 15 gol gördü.

 

Belediye Vanspor’un Gençlik Geliştirme Ligi Doğu Anadolu Grubu’nda yer alan U-18 takımı ise 10 takımlı ve 3 devreli lig usulü oynadığı müsabakalar sonucu başarı bir grafik çizdi. U-18 takımı sezon boyunca oynadığı 27 maçta elde ettiği 51 puanla ligi ikinci olarak bitirdi. Belediye Vanspor altyapı koordinatörü Engin Kürekçi, yaptığı açıklamada Van Belediyesi’nin altyapıya çok önemli bir katkı sağladığını söyleyerek, iyi bir ekip çalışması sonucu altyapı takımlarının önemli bir başarı elde ettiğini belirtti. Altyapıda oynayan gençlerin yıl boyunca deneyimli altyapı antrenörleri ve doğru bir çalışma ile başarıyı yakaladığına dikkat çeken Kürekçi, takımda yer alan gençlerin hem okul eğitimlerinin, hem de futbol eğitimlerini doğru bir program çerçevesinde başarı ile yerine getirdiğini söyledi.

 
Altyapı gruplarında bu başarının sağlanmasında Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın büyük emeklerinin olduğunu aktaran Kürekçi, “2 yıldır kurduğumuz takımlarımızın böylesi başarıları elde etmesi bizim için çok sevindiricidir. Gerek tesisleri, gerek malzeme ve antrenörleri ile takımımız bölgede dikkat çekiyor. Bu takımlarımızda oynayan gençlerimizin tamamı Van ve ilçelerinde yaşayan gençlerimizdir” diye konuştu.

Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye finallerinde Van’ı eni iyi şekilde temsil edeceklerini söyleyen Kürekçi, “Bu başarılı gençlerin yetişmesi gelecek Vanspor’un oluşmasına önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


Van surucu kursu

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay
  • Bugün vanhaber65.com

omer kurtbeyoglu


Turkmenoglu


Gündem

Tümü