Tarih Alanı
Künye

Van TSO’da dijitalleşme dönemi

Van TSO’da dijitalleşme dönemi
Eklenme Tarihi : 22/Mayıs/2020, 13:28
Van Ticaret ve Sanayi Odası, son yıllarda artan, koronavirüs salgını ile birlikte hız kazanan dijitalleşme yolunda önemli adımlar atıyor.


Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İnsanlığın gördüğü en hızlı değişim süreçlerinden birisinin tam ortasındayız. Uluslararası bilgi iletişim ağı olarak tanımlanabilen internet ile bugün bilgisayarı kullanarak, ihtiyaç olan tüm bilgiye ulaşmak, haberleşmek, bankacılık işlemleri ve hatta alışveriş yapmak mümkün hale gelmiştir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Yaşanan dönüşümün üzerine bir de Koronavirüs’ün dünyada pandemik bir boyut almasıyla birbirimizle temas halinde yürüttüğümüz faaliyetlerin birçoğu dijital ortamlara kaymaya başlamıştır. Eğitim, iletişim gibi alanlara büyük boyutlarda etki eden pandeminin ekonomiye etkisiyle beraber E-Ticaret'in yükselişi de gözden kaçırılmayacak bir noktaya gelmiştir. Koronavirus bir bakıma, zaten gerçekleşmekte olan ticaretin dönüşümünü, başka bir deyişle fiziksel ortamdan sanal ortama kayma sürecini ciddi şekilde hızlandırmıştır. E-Ticaret’in yükseliş gösterdiği bir dönemden esnaf ve tüccarımızın geri kalmaması, satmak istedikleri ürünleri temas kurmadan ve daha geniş kitlelere ulaşması adına Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak E-Ticaret internet sitesi-internet satış mağazası- kurma çalışmaları başlatılmıştır. Odamız tarafından yürütülen çalışma kapsamında ilimizde üretim yapan firmalarımızın ürünleri, kadınların el emeği üretimleri, esnaf, tüccar ve sanayicilerimizin satmak istedikleri tüm ürünler bu platform üzerinden satışa sunulacaktır. Esnaf, tüccar ve sanayicilerimiz temassız ve daha geniş kitlelere ulaşacak bu platform ile yeniçağa ayak uydurmuş olacaktır. Odamız tarafından çalışmaları devam eden E-Ticaret internet sitesinin yakın zamanda tanıtımı ve detaylı bilgilendirmesi Van kamuoyu ile yapılacaktır” ifadeleri yer aldı.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
KÜLTÜR HABER
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


YTY Petrol

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay
  • Bugün vanhaber65.com

Turkmenoglu


Gündem

Tümü