Tarih Alanı
Künye

Van Valisi Bilmez muhtarlarla bir araya geldi

Van Valisi Bilmez muhtarlarla bir araya geldi
Eklenme Tarihi : 29/Haziran/2020, 14:45
Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Bahçesaray İlçesinde muhtarlarıyla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.


Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Bahçesaray İlçesinde görevli muhtarlarla bir araya geldi. İlçede açık havada gerçekleştirilen toplantıda Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla ilgili muhtarlara bilgi veren Vali Bilmez, muhtarlarla sık sık bir araya geleceklerini söyledi.

Hem Valilik hem de Belediye olarak muhtarlara büyük önem verdiklerini belirten Vali Bilmez konuşmasının başında Şubat ayında yaşanan çığ felaketinden ötürü vefat eden vatandaşlara rahmet dileyerek başladı.

Vali Bilmez, ‘’Geçmişte Bahçesaray bu bölge de ilim irfan saçan bir merkez oldu. Çok büyük şahsiyetler yetiştirmiş, bölgeye ışık saçan bir yerdir. Bu zatların feyz ve bereketi Bahçesaray’ın üzerinde olduğuna inanıyorum. Onlara da gani gani rahmet diliyorum. İstiyoruz ki Bahçesaray’ın insanlara iyiliğe sevk eden, kötülükten arındıran özelliği yine aynı devam etsin. Bahçesaray hiç bir olumsuzlukla anılmasın. Şükür ki baktığımız da herkes kardeş gibi. Bizlerin de bunu devam ettirmesi gerekiyor. Bizler de bugün sizlere hem yaşanan çığ felaketinden ötürü tekrardan geçmiş olsuna, hem de sohbet etmeye, sorun ve sıkıntılarınızı dinlemeye geldik” dedi.

İlçedeki koronavirüs salgınına da dikkat çeken Vali Mehmet Emin Bilmez sözlerini şöyle sürdürdü;
“Maalesef ilimizde ilk koronavirüs vakası Bahçesaray da yaşandı. İl dışından gelen bir kardeşimizin testi pozitif çıkmıştı. Yine ilk vefat eden de Bahçesaray ilçemizde olmuştu. Unutmayalım ki tedbir şarttır. Dışardan gelenlerin kendilerini izole etmesi bu hastalığın önüne geçmemizde büyük rol oynuyor. Şuan elhamdülillah uzun süredir vaka yaşanmayan bir ilçemiz. İnşallah hep birlikte bu beladan da kurtulacağız”

Vali Bilmez’in konuşmasının ardından Muhtarlar tek tek söz alarak mahallelerinin sorun ve sıkıntıları konusunda görüşlerini bildirdi.

Muhtarlar toplantısına, Bahçesaray Kaymakamı Muhammet Öztabak, Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, kamu kuruluşları müdürleri ve Van Büyükşehir Belediyesi’nden ilgili daire başkanları da katıldı.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
VAN HABER
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


YTY Petrol

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay
  • Bugün vanhaber65.com

Turkmenoglu


Gündem

Tümü