Tarih Alanı
Künye

Gürpınar'da uçurtma şenliği

Gürpınar'da uçurtma şenliği
Eklenme Tarihi : 15/Mayıs/2011, 17:09
Van Valisi Münir Karaloğlu, Gürpınar Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği Uçurtma Şenliği'ne katıldı.

Van Valisi Münir Karaloğlu, Gürpınar Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Uçurtma Şenliği’ne katıldı. 

 

Uçurma şenliği ilçenin Subaşı mevkiinde yapıldı. Sabahın erken saatlerinde şenlik alanına akın eden öğrenci ve aileler, en güzel uçurtma ve en yükseğe uçurtmayı çıkartmanın telaşını yaşadı. Şenlik alanında İranlı İllizyonist Behram Akbari de bir gösteri yaptı. Gevaş ilçesinde Artos dağına yapılan Gençlik Yürüyüşü’ programına katılan Vali Karaloğlu, buradaki etkinliğin ardından Yardımcıları Meral Demirbaş, Atay Uslu, Murat Uzunparmak ve Gevaş Kaymakamı Yusuf Güni ile birlikte Gürpınar İlçesi’ndeki uçurtma şenliğine de katıldı. Karaloğlu, burada yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Artos dağındaki etkinliği yarıda bırakarak Gürpınar’da şenliğe katılmak için geldiğini belirten Karaloğlu, uçurtma şenliğinin bir festival havasında olmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

 

“BU TOPRAKLARDA SEVGİ VE HOŞGÖRÜ SONSUZA DEK SÜRSÜN”

 
Bu topraklarda sevgi ve hoşgörünün sonsuza dek sürmesi temennisinde de bulunan Karaloğlu, şenlik alanına toplanan çocuklara şu mesajı verdi: “Biz sizin mutlu olmanız için sizin daha iyi eğitilmeniz için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Yeter ki sizin bu güzel yüzünüz gülsun. Yeter ki bu güzel gözleriniz ışıldasın. Bizim bütün amacımız sizin mutlu olmanız. İnşallah yarının büyükleri olarak bugün sizleri ne kadar iyi yetiştirebilsek ilçemizin geleceği de o kadar iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bu güzel uçurtma şenliğini düzenleyen İlçe Kaymakamına, Belediye Başkanına ve diğer kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, en iyi uçurtma ve en yükseğe uçurtmayı uçuran çocuklara birer bisiklet hediye etti.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
GÜRPINAR HABERLERİ
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


YTY Petrol

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay
  • Bugün vanhaber65.com

Turkmenoglu


Gündem

Tümü