Tarih Alanı
Künye

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü İnanç, yatırım ve hizmetleri anlattı

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü İnanç, yatırım ve hizmetleri anlattı
Eklenme Tarihi : 07/Ocak/2021, 16:41
Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, göreve geldiği günden bu yana kentte yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı


Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda gazetecilerle bir araya gelen İnanç, yüzlerce farklı branşlarda gençlere eğitim verdiklerini belirtti.

Bin kişilik personel ve gönüllülerle il merkezi ve ilçelerde önemli faaliyetlere imza attıklarını dile getiren İnanç, özellikle yurtlarda kalan 10 bin öğrencinin barınma ve beslenme ihtiyacını karşıladıklarını ifade etti.

Salgına rağmen kırsal mahallelerde yaşayan çocuk ve gençlerin gönüllerine dokunacak faaliyetlerde bulunduklarını aktaran İnanç, tüm eksiklikleri tamamlanan Nur Tatar Spor Salonu'nu ulusal ve uluslararası müsabakalar için hazır hale getirdiklerini hatırlattı.

İl merkezinde 17 okulun bahçesine çok amaçlı spor sahası inşa ettiklerini belirten İnanç, ilçelerde gönüllü gençlerle gerçekleştirilen çalışmaların hafızalarda iz bıraktığını kaydetti.
Uluslararası müsabakalarda önemli başarılara imza atan sporcular yetiştirdiklerini vurgulayan İnanç, il merkezi ve ilçelerde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekleriyle önemli spor yatırımlarının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Gazetecilerin "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlayan İnanç, Anadolu Ajansı Van Bölge Müdürlüğü muhabirleri Özkan Bilgin ve Mesut Varol ile emekli foto muhabiri Ali İhsan Öztürk'e başarılı çalışmalarından dolayı plaket verdi.


Van Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nde son 5 yılda kent genelinde spor alanında yapılan hizmetlerle ilgili basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, şube müdürleri ve kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı. İnanç, 10 Ocak Gazeteciler Günü öncesi iki pasta yaptırıp, toplantıya katılan gazetecilere sürpriz yaptı. Toplantı salonuna getirilen pastalar, en yaşlı ve en genç 4 gazeteci tarafından kesildi. Kesilen pastalar, gazetecilere ikram edildi. İnanç, 9 Ocak'ta yapmayı planladıkları programın, pandemi nedeniyle iptal edildiğini belirterek, "Büyük emek veren gazetecileri unutmadığımızı göstermek adına, bugün yaptığımız toplantıda küçük bir sürpriz yaptık. Tüm basın çalışanlarının, 10 Ocak Gazeteciler Gün'leri kutlu olsun" dedi.İnanç, daha sonra Van ve ilçelerinde 2015-2020 tarihleri arasında yapılan hizmetleri anlattı.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
VAN HABER
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


YTY Petrol

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay

Turkmenoglu


Gündem

Tümü