Tarih Alanı
Künye

Vali Bilmez, normalleşme sonrası işyerini açan esnafı ziyaret etti

Vali Bilmez, normalleşme sonrası işyerini açan esnafı ziyaret etti
Eklenme Tarihi : 03/Mart/2021, 14:32
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, vaka oranına göre, mavi kategori ile düşük riskli iller arasında yer alan kentte esnafı denetleyip, uyarılarda bulundu.


Türkiye risk haritasında Van'ın mavi renk ile düşük riskli iller arasında yer almasından dolayı Vali Bilmez, beraberindeki Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı İsa Berge ile esnafı gezerek teşekkür etti. Ziyaretleri sırasında sahip olunan mavi rengin değişmemesi için kurallara bundan sonra da uyulması noktasında esnafa uyarılarda bulunan Vali Bilmez, kendilerine bol kazanç diledi.

Daha sonra ziyaretleri ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Bilmez, “İlimizde kısıtlamaların gevşetilmesi ile birlikte esnafı ziyaret ederek hem hayırlı mesailer diledik hem de Van'ın mavi renginin muhafaza edilmesi için mevcut kurallara uyulması konusunda uyarılarda ve denetimlerde bulunduk” dedi.

Vatandaşlarda bir memnuniyet olduğunu ve bu sürecin devam etmesi için hassasiyetle davranıldığını ifade eden Vali Bilmez, “İlimizin düşük riskli olmasından dolayı esnafa ve Van halkına teşekkür ediyorum. Bunun yanında yine kentimizin renginin mavi olması için çaba sarf eden bütün sağlık emekçilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca güvenlik güçlerimizin, imamlarımızın ve öğretmenlerimizin ciddi bir katkısı oldu, meslek odalarımızın duyarlılığı oldu. Ben hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah aynı tedbirlere hep birlikte devam edeceğiz ve kentimizin hızlı bir şekilde normalleşmesini sürdüreceğiz. Temennimiz, İran'da da hastalık olumlu seyreder ve bir an ince sınır kapılarının açılmasıyla da Van esnafımızın gerçek anlamda güldüğüne şahitlik edeceğiz” ifadelerini kullandı.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
VAN HABER
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


YTY Petrol

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay

Turkmenoglu


Gündem

Tümü