Tarih Alanı
Künye

Van'a Deneyap Teknoloji Atölyesi kuruluyor

Van'a Deneyap Teknoloji Atölyesi kuruluyor
Eklenme Tarihi : 09/Haziran/2021, 18:08
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Van'ın da aralarında bulunduğu 30 ilde öğrencilere eğitim veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nin 27 ilde daha açılacağının müjdesini verdi.


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Van'ın aralarında bulunduğu 30 ilde açılacak olan eğitim veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nde 4. sınıftan 9. Sınıfa kadar olan öğrencilere 3 yıl boyunca ücretsiz teknoloji eğitimleri verileceğini vurguladı.

Van ilinin de aralarında bulunduğu yeni açılacak Deneyap Teknoloji Atölyeleri ile ilgili olarak Bakan Varank, "Burs ve araştırmacı programlarımızla, TEKNOFEST gibi organizasyonlarla, DENEYAP TÜRKİYE gibi projelerimizle her yaştan insanımıza yatırım yapıyoruz. Bu noktada, huzurlarınızda bir müjdeyi vermek istiyorum: Biliyorsunuz 2023 hedeflerimizden biri de 81 ilin tamamında 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurmaktı. 4. sınıftan 9. Sınıfa kadar olan öğrencilerimize 3 yıl boyunca ücretsiz teknoloji eğitimleri verdiğimiz bu atölyeleri şimdiye kadar 30 ilimizde hizmete aldık. Şimdi ise; 27 ilimizde 36 yeni "Deneyap Teknoloji Atölyesi" daha kuruyoruz. Ekim ayında başlayacak eğitimlere katılacak öğrencilerimiz, yazılı ve uygulamalı iki aşamalı bir sınavla belirlenecek. İlk aşama olan yazılı sınav başvuruları bugün başlıyor. Sınavların yapılacağı yani DENEYAP'ların kurulacağı illerimizi müsadenizle saymak istiyorum: Ankara, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mardin, Mersin, Ordu, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Van. Başvurular 4 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Ben tüm gençlerimize ve ailelerine bu fırsatı değerlendirmeleri, başvurularını son güne bırakmadan yapmaları çağrısında bulunuyorum" dedi.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
VAN HABER
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay

Van surucu kursu

Turkmenoglu


Gündem

Tümü