Tarih Alanı
Künye

Tuşba’da cadde ve sokaklar yenileniyor

Tuşba’da cadde ve sokaklar yenileniyor
Eklenme Tarihi : 10/Haziran/2021, 19:18
Tuşba Belediyesi’nin, şehir merkezindeki imkan ve hizmetlerin tamamını kırsal mahallelere götürmek, cadde ve sokakların modern bir görünüme kavuşması için yürüttüğü kilit parke taşı yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.


Bir yıla aşkın süredir yaşanan pandemiye rağmen belirlediği hedeflere emin adımlarla ilerleyen Tuşba Belediyesi, ilçenin her noktasına hizmet götürmek ve daha yaşanılabilir bir kent oluşturmak için gece-gündüz demeden çalışıyor. Şehir merkezindeki imkan ve hizmetlerin tamamını kırsal mahallelere de götüren Tuşba Belediyesi, halkın belediyenin hizmet ve imkanlarından eşit şekilde faydalanması amacıyla kırsal mahalle yürüttüğü kilit parke taşı yol yapım çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.  

BAŞKAN AKMAN, ‘İLÇE HALKIYLA EL ELE VEREREK ÇALIŞIYORUZ’

Bu yıl kilit parke taşı yol yapım çalışmalarına Derebey Mahallesi’nde başlayan Tuşba Belediyesi’nin, belirlenen program dahilinde alt yapı çalışmaları tamamlanan sokaklarda yürüteceği vurgulandı. Bir yıla aşkın süredir devam eden Koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen belirledikleri hedefe doğru emin adımlarla yürüdüklerini kaydeden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ilçe halkıyla el ele vererek daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe hedefine ulaşacaklarından hiç kimsenin şüphesinin olmamasını istedi.

BAŞKAN AKMAN, ‘HEDEFİMİZ 200 BİN METREKARE KİLİT PARKE TAŞI ÇALIŞMASINI GERÇEKLEŞTİRMEK’

Merkez mahallelerde olan tüm olanak ve hizmetlerin aynısını kırsal mahallelere de götürmeye kararlı olduklarını ifade eden Başkan Akman, “İlk etapta ihalesini yaptığımız 60 bin metrekare kilit parke taşı, 20 bin metre bordür taşı ve 12 bin metre oluklu taş döşeme işine başladık. Standartlara uygun yapılan çalışmalar ile mahallelerimizin cadde ve sokakları daha modern bir hale kavuşacak. Hedefimiz bu yıl belirlediğimiz program dahilinde Tuşba İlçemiz genelinde 200 bin metrekare kilit parke taşı yol yapım çalışmasını gerçekleştirmektir” ifadelerini kullandı.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
VAN HABER
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay
  • Bugün vanhaber65.com

Van surucu kursu

Turkmenoglu


Gündem

Tümü