Tarih Alanı
Künye

Vali Yardımcısı Çoşkun, Köy Okullarını İnceledi

Vali Yardımcısı Çoşkun, Köy Okullarını İnceledi
Eklenme Tarihi : 17/Ekim/2011, 19:58
Vali Yardımcısı Zafer Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, bazı köy okullarında incelemelerde bulundular.

Vali Yardımcısı Zafer Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, bazı köy okullarında incelemelerde bulundular.

            Vali Yardımcısı Zafer Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, Van Merkez’e bağlı Nihat Akbaş ve Kasımoğlu köyü İlköğretim Okullarında incelemelerde bulundular. Taşımalı öğrencilere yemek veren, yüklenici firma yetkililerini de köye çağıran Vali Yardımcısı Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayılır, taşımalı eğitim kapsamında köyde eğitim gören öğrencilerle birlikte öğle yemeği yediler. Taşımalı öğrencilere verilen kumanyadaki yiyecekleri tek tek inceleyen Vali Yardımcısı Coşkun, gördüğü aksaklıklarla ilgili firma yetkililerini uyararak, tutanak tutturdu. Geçtiğimiz günlerde yedikleri yemekten dolayı rahatsızlanan Kasımoğlu  Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerini hatırlatan Vali Yardımcısı Coşkun, “Bu çocuklarımıza yedirdiklerimizi, acaba kendi çocuklarımıza yedirir miydik? diye düşünerek hareket etmeliyiz. Bu okulda taşımalı eğitimden sorumlu arkadaşlarımız da, aldıkları yiyecekleri çok hassas bir şekilde kontrol etmelidir. Bu konuda, herkes çok ama çok dikkatli ve hassas davranmalıdır. Bu çocuklar aileleri tarafından bizlere emanet edilmiş. Onlara gözümüz gibi bakmalıyız” dedi. Burada öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Yardımcısı Coşkun, öğretmenlerle tek tek tanışarak sorunları dinledi ve kendilerine çeşitli tavsiyelerde bulundu.

            Buradan ayrılan heyet, daha sonra Kasımoğlu Köyü’ne geçti. Karagündüz İlköğretim Okulu’nun çeşitli birimlerinde incelemelerde bulunan Vali Yardımcısı Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayılır, sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. Daha sonra öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Yardımcısı Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayılır, öğretmenlerle tek tek tanışarak sorunlarını dinlediler. Vali Yardımcısı Coşkun, öğrencilere, her şeyden önce evrensel değerleri öğretmek gerektiğini hatırlatarak, “ Bu çocuklar 8 yıl boyunca elimizin altındalar. Bunlara fedakârlık, insan sevgisi, yardımlaşma gibi evrensel değerleri öğretmeliyiz. Yaptığınız iş çok ciddi bir iş. Bu nedenle işinizi dört dörtlük yapmalısınız” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ise, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin takibinin iyi yapılması gerektiğini hatırlatarak, “ Biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her yeri her an denetleyemeyiz. Bunu kontrol edecek olan siz öğretmenlersiniz. Öğrencilerin mevzuata uygun taşınıp taşınmadığını, kumanyaların sağlıklı olup olmadığını denetleyecek olan sizlersiniz. Bu nedenle çok dikkatli olmalısınız” dedi.

            Okulların dış duvarlarındaki bazı çizgi film karakterlerinin resimlerini de inceleyen Vali Yardımcısı Coşkun, resimleri yapan öğretmenlere teşekkür ederek “ Çok güzel bir düşünce ama keşke bizi, bizim değerlerimizi, kültürümüzü simgeleyen karakterlerin resimlerini çizseniz. Mesela, Nasrettin Hoca, Keloğlan, Hacivat-Karagöz gibi. Çok daha güzel olur” dedi. Öğretmenlerden bu konuda söz alan heyet, daha sonra köyden ayrıldı.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
EĞİTİM
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


YTY Petrol

En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay

Turkmenoglu


Gündem

Tümü