Tarih Alanı
Künye

B.Vanspor'dan tepki

B.Vanspor'dan tepki
Eklenme Tarihi : 30/Ocak/2012, 10:57
Van'da yaşanan deprem sonrası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yapılan görüşmeler sonrası İstanbul'da çalışmalarını yürütün Belediye Vanspor, büyük maddi sıkıntılar yaşıyor.

Van’da yaşanan deprem sonrası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  ile yapılan görüşmeler sonrası İstanbul’da çalışmalarını yürütün Belediye Vanspor, büyük maddi sıkıntılar yaşıyor. Kulüp, federasyon tarafından kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirtti.

 

 

 

Van’da meydana gelen iki depremin ardından kentte çalışma alanı bulamayan ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile görüşülerek İstanbul’da tesislere yerleştirilen Belediye Vanspor Kulübü, konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Kulüp Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada depremin hemen ardından TFF ile görüşüldüğü ve TFF’nin kendilerine sözler verdiği ancak şuana kadar verilen sözlerin yerine getirilmediğini bildirdi.

 

 

Federasyon ile yapılan görüşmeler sonucunda kulüplerinin Riva Milli takım tesislerine yerleştirildiği belirtilen açıklamada şunlara yer verildi; “Futbol Federasyonu ile görüşmeler üzerine kulübümüz federasyonun Riva milli takım tesislerinden konaklayabileceğini ayrıca kulübümüzün maddi sıkıntıları olması nedeni ile futbolcuların maç başlarının ödeneceği ve kulübün maddi sıkıntılarının da giderileceği anlamında basından da duyurulduğu  gibi federasyondan söz aldık. Ancak bugüne kadar kulübümüz futbolcularına sadece bir defaya mahsus 4 maç başı verilmiş olup Acıbadem Sağlık Hizmetleri AŞ’den sponsorluk karşılığında sadece 100 bin TL ücret alınmıştır. Kamu kuruluşu ve iş adamlarından da her hangi bir destek alınamamıştır” Söz konusu durum için Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığından, Türkiye Futbol Federasyonu 3. lig sorumlularından randevu talebinde bulunulduğu belirtilen açıklamada ancak şuana sadece iki kurumla görüşüldüğü ve diğer kurumların kendilerine dönüş yapmadığı belirtildi.

 

 

Kulüp Yönetim Kurulu “Ayrıca iç saha müsabakalarımız için bizlere sabit bir saha verilmeyip her iç saha müsabakamız için İstanbul ilinde her defasında bizlere farklı bir saha tahsis ettiklerinden bizler bu güne kadar hiçbir maçımızın saha avantajını da kullanamadık. Saha tahsisleri maç haftasında, maça birkaç gün kala belirlenip bizlere bildirilmektedir. Dolayısıyla bu gibi durumlardan dolayı takımımız olumsuz etkilendiği gibi maçlarımızı da izlemek için gelecek olan taraftarlarımız oynanacak sahanın sabit olmadığından gelememektedir. Buda takımımıza destek açısından büyük bir kayıp oluyor ve saha avantajımızı kullanamıyoruz. Ayrıca kulübümüz 2011-2012 futbol sezonun da büyük maddi sıkıntılar nedeni ile devre arası kamplarını da yapmamıştır” açıklamalarında bulundu.

 

 

Kulüp yönetimi ayrıca futbolcularla ilgili de açıklamalarda bulundu. Yönetim, 2011–2012 sezonu başında transfer ettiği Futbolcu Sinan Süngüoğlu ile devre arasında karşılıklı sözleşme feshine gittiklerini duyurdu. Kulüp ayrıca, sezon başında transfer ettikleri İbrahim Özge’nin ise yaptığı disiplinsiz hareketlerden dolayı süresiz kadro dışında bırakıldığı ve kendisine kulüp bulması yönünde bilgi verildiğini bildirdi.

 

Takım oyuncularından Gökhan Sıpki’nin ise ligin 6. haftasında yaşadığı sakatlıktan dolayı sezonu kapattığını bildiren Kulüp, “2011–2012 sezonu devre arası yapılması gereken transferler kulübümüzün yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı şimdiye kadar herhangi bir transfer gerçekleştirememiştir. Yinede kulübümüz imkanlarını zorlayarak teknik heyetin raporları doğrultusunda 3 futbolcu transferinin arayışına girmiş bulunuyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Kulüp, son olarak maddi desteği alamama durumunda ise tekrar Van’a dönerek çalışmalarını burada yürüteceğini bildirdi.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Vangumus

Van Hürriyet Koleji