Tarih Alanı
Künye

Yeni Bakanlar Kurulu belli oldu(Yeni kabine belli oldu)

Yeni Bakanlar Kurulu belli oldu(Yeni kabine belli oldu)
Eklenme Tarihi : 29/Ağustos/2014, 12:39
Yeni Bakanlar Kurulu bugün belli oldu. Ahmet Davutoğlu, yeni kabineyi açıkladı.


Başbakanvekili Davutoğlu'nun, Erdoğan tarafından onaylanan yeni kabineyi Başbakanlık Merkez Bina'da basın toplantısıyla açıkladı.


İşte yeni kabine:


BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU (Recep Tayyip ERdoğan'ın yerine), BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ, BAŞBAKAN YARDIMCISI ALİ BABACAN, BAŞBAKAN YARDIMCISI YALÇIN AKDOĞAN (Beşir Atalay'ın yerine), BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ (Emrullah İşler'in yerine), ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI Doç. Dr. AYŞENUR İSLAM, AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI VOLKAN BOZKIR (Mevlüt Çavuşoğlu'nun yerine), BİLİM SANAYİ ve TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK, ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI İDRİS GÜLLÜCE, DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU (Ahmet Davutoğlu'nun yerine), EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKÇİ, ENERJİ ve TABİİ KAYNAKLAR BAKANI TANER YILDIZ, GENÇLİK ve SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ, GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI MEHMET MEHDİ EKER, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI NURETTİN CANİKLİ (Hayati Yazıcı'nın yerine), İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA, KALKINMA BAKANI CEVDET YILMAZ, KÜLTÜR ve TURIZM BAKANI ÖMER ÇELİK, MALİYE BAKANI MEHMET ŞİMŞEK, MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI, MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ, ORMAN ve SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU, SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU, ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI LÜTFİ ELVAN


İçtüzük uyarınca hükümet programının Meclis'te okunmasından 2 tam gün sonra Genel Kurul'da görüşmeleri yapılacak. Görüşmeden 1 tam gün sonra ise güven oylaması açık oyla yapılacak.


Takvime göre yeni hükümet programı 1 Eylül'de Genel Kurul'da okunacak. 4 Eylül'de yapılacak program görüşmelerinin ardından CHP'nin olağanüstü kurultayına denk düşen 6 Eylül Cumartesi veya en geç 8 Eylül Pazartesi günü Meclis Genel Kurulu'nda güven oylaması gerçekleştirilecek. Güven oylamasının ardından yeni kabine görevine başlayacak.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
GÜNDEM
Yukarı Geri Van haber, Van haberleri, VAN HABER 65

Van gumus dunyasi


En Çok Okunanlar

Bugün .Bu Hafta .Bu Ay
  • Bugün vanhaber65.com

Van surucu kursu

Turkmenoglu


Gündem

Tümü